למה הכלב שלך נובח? כל הסיבות והפתרונות!

כלב נובח

ראיתי לאחרונה שני רועים גרמנים בפארק כלבים שנבחו מהגדר על שני טריירים קטנים שהיו בצד השני. ואז שמתי לב שהרועים לבשו קולר חנק. כששאלתי בנימוס את בעליהם מדוע, היא ענתה: “כי הם נובחים כשהם רצים וזה מפריע לאנשים.” כלבים נובחים; זה מה שהם עושים. לצפות מכלב לא לנבוח בזמן שהוא משחק שווה ערך לכך שילדים צעירים ישתקו בזמן שהם מתרוצצים עם חבריהם: זה פשוט לא יקרה! עם זאת, ישנם מקרים בהם נביחות יכולות להיות בעייתיות.

רוב הכלבים ינבחו כאשר מישהו נמצא בדלת הכניסה. זה נקרא נביחות התראה וזו התנהגות רגילה. רובנו רוצים שהכלבים שלנו יודיעו לנו כשמישהו נמצא בכל מקרה בחוץ; עם זאת, אנו רוצים גם שהם יפסיקו לנבוח כשנבקש! כאן לעתים קרובות מתעוררת הבעיה.

בואו נפרק את מי שניגש לדלתכם לשתי קטגוריות: עובדי משלוחים ומבקרים. למשלוחים, פיתרון מהיר וקל הוא ללמד את כלביכם שאחרי כמה נביחות תפקידם לרוץ לאזור ייעודי הרחק מהדלת. אתה יכול לאמן התנהגות זו בקלות על ידי שימוש במילה כגון “עוגיות!” ואז רץ למקרר או לארון שבו שומרים את העוגיות. כמובן שתרצה להתאמן בהתחלה ללא הסחות דעת כגון מסירה בפועל או צלצול בפעמון. לאחר שההתנהגות טבועה, כאשר איש המסירה מופיע, אפשר כמה נביחות ואז השתמש במילת הקסם. תתפלאו כמה מהר הכלבים שלכם מתרוצצים מהדלת!

מבקרים הם סיפור אחר, שכן כניסתם לבית עלולה לגרום לעוררות רבה עוד יותר. למדו את הכלבים שלכם ללכת למיטותיהם, לשכב ולהישאר כאשר פעמון הדלת מצלצל או שמישהו דופק. בקצרה, לימוד התנהגות זו של “ללכת לישון” כולל שוב ושוב להביא את הכלב שלך למיטה שלו על ידי נתינת פינוק. ברגע שאתה יכול לחזות שהוא ילך למיטה, הוסף את הרמז המילולי ממש לפני שאתה משליך את הפינוק. כשהוא שולט בזה, הוסף שכיבה ונשאר. שבח ותגמול. ברגע שהכלב שלך משיג את זה, החוכמה היא להוסיף את פעמון הדלת כרמז סביבתי. זה אומר לצלצל לפעמון ואז לומר לכלבים שלך ללכת לישון. חזור, חזור, חזור! בקרוב הכלבים שלך יבואו לצפות שכאשר פעמון הדלת מצלצל, הדבר הבא שקורה הוא שהם יתבקשו ללכת לישון, והם אכן ילכו לישון עם שמיעת פעמון הדלת, לקראת פינוק. מכיוון שהם ישכבו, רוב הסיכויים שהם לא נובחים. כך או כך, ברגע שהם שכבו בשקט כמה דקות, אפשרו לאורח להתקרב אליהם או לשחרר אותם ללכת לברך את האורח. בקש מחבר או בן משפחה לשחק את חלקו של האורח במהלך תקופת האילוף, ואל תשכח לתגמל את כלבך על הישארותו במקום!

לפעמים כלבים נובחים פשוט כי הם רוצים משהו. יש כלבים שנובחים מתשומת לב; אחרים, כי הם רוצים שיאכילו אותם, או שייקחו אותם לטיול. וזה עובד! איך אוכל לדעת זאת בוודאות כזו? כי כלבים עושים מה שעובד. אם משהו מפסיק לעבוד, הם מפסיקים לעשות את זה. מה הקטע של נביחות ונביחות שיאכילו אם שום דבר לא יקרה. התשובה לכך קלה; תפסיק להיכנע. גם אם זה זמן האכלה, אם הכלב שלך נובח, המתן עד שיהיה שקט תקופה מסוימת ואז האכיל אותו.

תלונה נפוצה נוספת קשורה לנביחות בחצר האחורית. אם הכלב שלך נובח על חתולים, ציפורים, עוברי אורח, וכמעט כל דבר אחר, התשובה היא לקרוא לכלב שלך פנימה. שוב, נביחות ערניות זה בסדר, אבל להמשיך ולהמשיך לא. מה אתה אומר? הוא לא יבוא כשתקרא לו? אז הגיע הזמן להתאמן בהדרגה סביב הסחות דעת מאתגרות פחות. ואל תשכח לתגמל את הכלב שלך כשהוא מגיע. אם הכלב שלך נובח כשהוא נשאר לבד, הפיתרון הוא אחר. אם אתה נעלם רק כמה שעות בכל פעם, שקול לאפשר לכלב שלך להיות במקום שלו כמו ארגז, מגודר או בחופש אם הוא לא הרסני ומאומן לצרכים. אם עליו להישאר בחוץ, גלה על מה הוא נובח. אם מדובר בכלב בצד השני של הגדר, שקול גידור פרטיות, שיחסום את נוף הכלב שלך. אם הוא נובח על הכל לחלוטין ואתה בסכנה לאבד את הכלב שלך מכיוון שהוא הוכרז כמטרד, שקול משתיק כלבים. זוהי תיבה אלקטרונית רגישה לרעש שתלויה על הגדר שלך. כאשר הכלב שלך נובח, הוא משמיע צליל גבוה מאוד שיבהיל את כלבך לדממה. ברוב היחידות, אתה יכול להגדיר את הצליל שיישמע באוזניים אנושיות או שתבחר במצב קולי, שרק כלבים יכולים לשמוע. אין לבלבל את זה עם קולר חשמלי שעובר סביב צווארו של כלב, ואשר אני לא ממליץ עליו.

בשורה התחתונה, כלבים נובחים. זו הדרך שבה הם מתקשרים, ו”בעיית נביחות” היא ממש לא בעיה בכלל עבור כלבים, אלא רק בשבילנו. אם הנביחות של הכלב שלך הפכו בעייתיות עבורך, בדוק מדוע כלבך נובח ובאילו נסיבות, ואז גש לבעיה בצורה חיובית ואנושית. גלה את 4 התנהגויות כלבים שמפרשים לא נכון.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא