אילוף כלבים

חלק מהכיף בלחיות יחד עם כלבים הוא אילוף מוצלח של הכלב שלך. אילוף הוא דרך מצוינת ליצור קשר עם הכלב שלך ויעזור לך לבנות איתו מערכת יחסים טובה.
גורים או בוגרים – כל הכלבים יכולים להפיק תועלת מלימוד פקודות בסיסיות. המדריכים שלנו יכולים לעזור לך עם היסודות של איך לאלף את הכלב שלך אבל אנחנו ממליצים גם על שיעורי אילוף כלבים, במיוחד לשיטות מתקדמות יותר כמו אילוף קליקים.

אילוף כלבים בצפון

אילוף כלבים במרכז

אילוף כלבים בדרום

מהם היתרונות של אילוף הכלב שלי?

ללמד את הכלב שלך צייתנות בסיסית כמו לשבת, לחכות ולחזור כשקוראים לו נותן להם את החופש לעשות את הדברים שהם אוהבים לעשות, כמו לבוא איתך לפגוש חברים ובני משפחה, תוך שהוא בטוח ותחת שליטה.

כלבים הם חיות אינטליגנטיות והרוב אוהבים ללמוד ולכן אילוף יכול להיות דרך מצוינת למנוע מהם להשתעמם.

איך כלבים לומדים?

כל אימון צריך להיות מבוסס תגמול. לתת לכלב שלך משהו שהם באמת אוהבים כמו אוכל, צעצועים או שבחים כשהם מראים התנהגות מסוימת פירושו שיש סיכוי גבוה יותר שהם יעשו זאת שוב.

חשוב לברר מה הכלב שלכם באמת אוהב ומהם הדברים האהובים עליו. הפינוקים האהובים הם לרוב חתיכות קטנות של בשר או גבינה. ככל שהתגמול יהיה טוב יותר כך הכלב שלך ייהנה יותר מאימון ולמידה.

עצות אילוף כלבים מובילות

  • התחל תמיד שיעורים לטריקים חדשים בחדר שקט בבית שלך הרחק מכל הסחות דעת.
  • חלקו את האימון למפגשים קצרים אך קבועים כדי שהכלב שלכם לא יהיה המום.
  • היו סבלניים, בדיוק כמונו, כלבים כולם לומדים בקצב שונה אז אל תדאג אם הכלב שלך לא אוסף דברים מיד.
  • תמיד סיים במשהו שהכלב שלך יודע, כך שהמפגש מסתיים בצורה חיובית.
  • תהנו מהתהליך!

אילוף כלבים: אילוף ציות לכלבים

רוב האנשים אוהבים את החברים הפרוותיים שלהם. עם זאת, לא כל רגע הוא מהנה כאשר הכלב שלך לא מאומן להתנהג בדרכים ספציפיות או להימנע מהתנהגויות לא רצויות.

ישנן טכניקות רבות שהועברו ממקורות לא ידועים שאומרות לך את הדרכים הטובות ביותר לגרום לכלב שלך לא לעשות משהו. אבל מהי השיטה הטובה ביותר, וכיצד משתמשים בטכניקות אלו?

למד את השיטות הנפוצות ביותר לאימון הכלב שלך, כמו גם באילו טכניקות אסור להשתמש.

איך אתה צריך לאלף את הכלב שלך?

ישנן שתי שיטות נפוצות לאילוף כלב.

הראשונה היא השיטה המבוססת על משמעת. השני הוא השיטה המבוססת על תגמול. אימון מבוסס משמעת הוא כאשר אתה משתמש בענישה חיובית ובטכניקות חיזוק שליליות עם הכלב שלך. שיטות מבוססות תגמול משתמשות בתגמולים רק עבור ההתנהגויות שאתה רוצה שהכלב שלך יפעל לפיהן.

אימון מבוסס אברסיבי משתמש בטכניקות כמו רעשים חזקים ולא נעימים, תיקונים פיזיים ונזיפות קשות כדי לגרום לכלב שלך להתנהג כמו שאתה רוצה. מצד שני, אימון מבוסס תגמול משתמש בתגמולים בכל פעם שהכלב שלך עושה משהו שאתה רוצה שהוא יעשה. פינוקים, שפשוף בטן או פעולות אחרות המשמחות כלבים משמשים כדי לחזק את העובדה שהתנהגות הייתה טובה.

מאלפים שונים מעדיפים שיטה אחת על פני השנייה. זה שאתה משתמש בו תלוי לחלוטין בך.

יש אנשים המאמינים ששיטה מבוססת תגמולים קובעת “רצף אירועים” עבור הכלב שלך שבו הם מקשרים אותך עם רגשות שמחים כשהם עושים מה שאומרים להם. שיטות מבוססות אברסיביות עושות בדיוק את ההיפך, שם הן חוששות ממך. פחד זה אומר שהכלב שלך עושה מה שאומרים לו כדי להימנע מרגשות לא נעימים.

הבן כיצד הכלב שלך לומד

כלבים לומדים כמו ילדים קטנים. הם קרובים באינטליגנציה לבני אדם בני שנתיים. ההשלכות המיידיות הן כל מה שמעניין אותם. כשהם גדלים, הם מתחילים להבין את המילים שלנו. כמה גזעים אינטליגנטים יגיבו עד 250! ובכל זאת כל כלב מגיב לטון הקול שלנו יותר מאשר למילים בפועל.

ישנם שלושה סוגים של אינטליגנציה של כלבים המוכרים על ידי מדענים:

  • אינסטינקטיבי.
  • הסתגלות.
  • עבודה וצייתנות.

למידה אינסטינקטיבית היא כאשר הכלב שלך לומד את ההתנהגויות שהוא גידלו. למידה מסתגלת היא עד כמה הכלב שלך לומד מסביבתו ומהסביבה הסובבת אותו כדי לפתור בעיות. עבודה וצייתנות הם עד כמה הם לומדים את המשימות והפקודות שאתה מלמד אותם.

כדי לגרום לכלב שלך להיות צייתני, עליך להתמקד באילוף המשתמש בטכניקות ציות ובהתנהגויות הספציפיות שאתה רוצה מהם. עם זאת, אם אתה מאלף את הכלב שלך להיות חיית מחמד אוהבת, עליך לשקול אימון ציות מבוסס תגמול. שיטה זו אינה מפתחת תגובות מבוססות פחד אצל הכלב שלך. זה למעשה מחזק את מערכת היחסים האוהבת שלך איתם.

תגמולים לאילוף כלבים

כלבים חכמים מספיק כדי ללמוד את ההתנהגויות שאתה רוצה שיהיו להם. הם גם חכמים מספיק כדי ללמוד ממה הם יכולים לברוח.

אם אתה תוהה איך לאלף כלב עם התנהגות ספציפית, אחת השיטות היעילות ביותר היא לתת לו פינוקים, שבחים או חיבה. והכי חשוב, התגמול הטוב ביותר לתת להם הוא זה שהם הכי רוצים. אם הם בעלי מוטיבציה למזון, פינוקים עשויים לעבוד טוב יותר מאשר שבחים. אם הם משתוקקים לתשומת לב ממך, חיבה עשויה להיות הפרס הטוב ביותר.

הנקודה העיקרית שיש להתמקד בה היא לתת לכלב באופן עקבי תגמולים עבור ההתנהגות שאתה רוצה. אל תתגמל את ההתנהגות שאינך רוצה. כאשר הכלב שלך מבצע את ההתנהגות, הוא צריך לקבל את הפרס שלו. אם אתה מבקש מהם לשכב ולא לתת להם פינוק עד שהם יקומו בחזרה, הם מתבלבלים. הם לא יידעו לאיזו התנהגות נועד התגמול.

שליטה בתוצאות ביעילות

כאשר אתה משתמש באימון מבוסס תגמול, הכלב שלך צריך להבין שיש השלכות להתנהגות בצורה שאינך אוהב. כאן ההשלכות הן מניעת התגמול שלהם כשהם עושים משהו רע.

לדוגמה, כלב שאוהב לקפוץ כדי לברך את בני האדם שלו כשהם נכנסים לבית יכול להיות מסוכן למבוגר. כדי לאמן אותם לא לקפוץ אליך, אל תברך אותם או תיתן להם תשומת לב אם הם קופצים. עליך להסתובב, לצאת בחזרה מהדלת ולהמשיך לעשות זאת עד שהכלב לא יקפוץ. שמור פינוק ביד שלך בזמן שאתה עושה זאת.

כשהכלב לא קופץ, תן לו את הפינוק וחזור על המשימה עד שהכלב שלך לא יקפוץ כשאתה נכנס. כדאי לנסות את זה עם כל האנשים שהכלב שלך מתרגש לראות כשהם נכנסים הבית שלך. זה מבטיח שהם נותנים לכלב שלך את הפינוק להתנהגות הנכונה.

אימון מיומנויות חדשות

כשאתה מלמד את הכלב שלך משהו חדש, זכור שיש לו את טווח הקשב והאינטליגנציה של ילד בן שנתיים. מפגשי האילוף שלך צריכים להיות קצרים ולעניין. הגבל אותם ל-15 דקות. התמקדו במשימה או בהתנהגות אחת כדי שלא יתבלבלו.

ודא שאתה משתמש באותן פקודות להתנהגויות שאתה רוצה. אם אתה משתמש באותה מילה אבל מכניס אותה למשפטים בצורה שונה בכל פעם שאתה אומר אותה, ייתכן שהכלב שלך לא יבין. לדוגמה, אם אתה רוצה לאמן את הכלב שלך לשכב, אתה תבלבל אותם אם תגיד “שכב” מפגש אחד ואז תגיד “פידו, תשכב או לא תפנק” בהמשך היום. אולי הם לא יודעים מה לעשות.

מציאת מאלף כלבים ומידע נוסף

אם אתה מחפש עזרה באילוף הכלב שלך, ריכזנו באתרנו את מאלפי הכלבים המומלצים ביותר. פשוט בחר עיר וחפש את מאלף הכלבים הבא שלך!

אז מה היה לנו?