הכלב הכי גדול בעולם – 9 גזעי הכלבים הכי גדולים בעולם

הכלב הכי גדול בעולם

טווח הגודל, הצורה, הצבע, האישיות והמטרה שלשמם מגדלים כלבים הוא טיפת לסת. במשך מאות שנים, כלבים שונים במיקומים גיאוגרפיים שונים הושפעו על ידי בני האדם כדי למלא תפקידים מסוימים, מצייד לשומר, מרועה ועד בן לוויה.

עבור חלק מהגזעים הללו, הגודל היה שחקן משמעותי בחיפוש אחר שלמות, בין אם זה היה לצוד טרף גדול יותר או מהיר יותר או לשמור על בית עם יותר הפחדות, או אפילו רק כדי שהמסה תשרוד במקומות קפואים. מבין מאות גזעי הכלבים ברחבי העולם, הנה תשעה מהגדולים ביותר.

הכלב הכי גדול בעולם1. דני ענק (Great Dane)

הדן הגדול מוכר באופן נרחב כגזע הכלבים הגדול ביותר על ידי מועדון המלונה האמריקני, לפחות מבחינת הגובה. הדני הגדול הוא זן ממוצא גרמני ושמו הגרמני Deutsche Dogge פירושו מסטיף גרמני. עם זאת, לפני שקבעו שורשים רשמיים בגרמניה, הכלבים שהפכו בסופו של דבר לגזע הדני הגדול הגיעו מהכלאה בין מסטיפים אנגלים לכלבי זאב איריים.

למרות שהם לא הכלבים הכבדים ביותר, שהם מגיעים למשקל 45-54 קילו, הם מהגבוהים ביותר. הדני הגדול הממוצע גובהו כ-71-76 סנטימטרים אך לעתים קרובות הם יכולים להיות גבוהים יותר. מחזיק השיא העולמי בכלב הגבוה ביותר היה הדני הגדול בשם זאוס שגובהו 111 סנטימטרים מדהים. עם זאת, כלבים גדולים אלה סוחרים אריכות ימים בגודל שלהם, וחיים רק עד גיל 6-8. זאוס נפטר מזקנה בגיל 5 בלבד.

למרות שהדני הגדול נחשב בדרך כלל לגדול מכל גזעי הכלבים, אנו נבחן כמה גזעים אחרים המעניקים לזו את הריצה על כספו, כולל גזע אחד שהוא אפילו גבוה יותר.2. מסטינו נפוליטנו (Neapolitan Mastiff)

גזעי מסטיף הם בהחלט בין גזעי הכלבים הגדולים ביותר מבחינת המסה העצומה. המסטיף הנפוליטני מקורו בדרום איטליה. משמש ככלב שמירה, המסטיף הגברי הממוצע גובהו 66-78 ס”מ ומשקלו כ-59-70 קילו. הנקבות בדרך כלל מעט קטנות יותר, עומדות בקצרה של כמה סנטימטרים ומשקלן 49-59 קילו.

גזע זה ידוע בכך שהוא חסר פחד ומגן על הבית והמשפחה, מה שהופך אותו לכלב שמירה אידיאלי – אך לא למערכת התרעה אידיאלית. מסטיפים נוטים להיות שקטים וידועים בכך שהם מתגנבים לפולשים ולא נובחים כדי להזהיר אותם. בגלל אופיו המגן של הגזע, אתה בוודאי לא רוצה לעמוד בין הכלבים הללו למשפחתם, מה שהופך את הכלב הזה לגזע רק עבור בעלים הבקיאים באילוף כלבים ומסוגלים להשקיע את הזמן הנרחב הדרוש לסוציאליזציה.

3. דירהאונד סקוטי (Scottish Deerhound)

אם נחזור לגזעים הרגליים, הדירהאונד סקוטי נותן את מטרתו ומקורו בשמו. מקורו בסקוטלנד הרבה לפני ההיסטוריה המתועדת, הגזע הוא חוגג, פעם שימש לצוד צבאים אדומים ולרדוף אחרי טרפו בקלות. הם גדולים וכבדים יותר מכלבי גרייהאונד אך בנויים באופן דומה, עם גוף רזה המיועד למהירות.

דירהאונד סקוטי יכולים לעמוד בגובה 81 סנטימטרים ומשקלם עד 50 קילו. למרות שהם אינם משמשים לציד צבאים כיום, הגזע נשמר בחיים על ידי חובבים המשתמשים בהם לתצוגה ובמקומות מסוימים.4. וולפהאונד אירי (Irish wolfhound)

כמו כלב הדירהאונד הסקוטי, גם כלב הזאבים האירי גידל אותו לטרף, ואכן שימש במקור לרדוף אחר זאבים. כלב הזאב האירי פותח מכלבי מלחמה וכלב המשמש לציד ושמירה, והוא עתיק ויכול להיות שהובא לאירלנד כבר בשנת 7000 לפני הספירה. למרות שהשימוש העיקרי שלהם היה ציד, הכלבים של ימינו הם שקטים למדי ושמורים, אינטליגנטים וקלים.

כלב הזאבים האירי הוא הגבוה ביותר מכל הכלבים, אפילו הדני הגדול. על פי תקני הגזע, הגובה המינימלי צריך להיות 81 סנטימטרים עבור זכרים ו- 76 סנטימטרים עבור נקבות. זה רק המינימום. זכרים לעיתים קרובות עומדים גבוהים כמו 89 סנטימטרים ומשקלם מעל 63 ק”ג.5. דוג דה בורדו (Dogue de Bordeaux)

דוג דה בורדו מכונה כמה שמות אחרים, כולל מסטיף בורדו, מסטיף צרפתי ובורדוג. אבל גזע זה, בכל שם אחר, עדיין עומד כמסיבי. אף על פי שגזעים אחרים, מהפודל והבולדוג הצרפתי ועד הפירנאים הגדולים וכלב הבסט עשויים להיות גזעים מפורסמים יותר ממוצא צרפתי, הדוג דה בורדו הוא אחד הגזעים העתיקים ביותר של צרפת.

הדוג דה בורדו גובהו בין 58-68 ס”מ ומשקלו בין 56-68 קילו. אבל למרות שהוא בינוני למדי בכל מה שקשור לגזעי מסטיף, יש לו דבר אחד שמייחד אותו: על פי הדיווחים הראש הגדול ביותר בכל כלבים ביחס לגודל הגוף.

שלא כמו המסטיף הנפוליטני, בורדו-דוג שימש יותר מאשר רק שמירה על בית, אם כי זה היה גם בתיאור התפקיד שלו. כלבים אלה שימשו גם לכל דבר, החל משמירה על להקות ועד עגלות משיכה. מבחינה היסטורית זה היה כלב עבודה אמיתי ושקע בכל המקצועות – לפחות בכל מה שקשור לכלבים. הגזע פעיל ואנרגטי בחוץ, אבל פעם בפנים הוא, ובכן, נימוח בלשון המעטה.6. ניופאונדלנד (Newfoundland)

ניופאונדלנד הוא כלב עבודה מ- ניחשתם נכון, ניופאונדלנד. בניגוד לגזעים רבים וגדולים יותר, הניופי לא גידל כלב שמירה. במקום זאת, מטרתו הייתה במקור לעזור לדייגים. הכלבים הגדולים והשריריים מסוגלים לגרור רשתות וקווים מסירות, למשוך עגלות, ובעיקר להביא כל מה שנופל מעבר לים, כולל אנשים. הגזע הוא כלב מים יוצא דופן ושחיין חזק, והיו הצלות רבות של אנשים בים המיוחסים לכלבים הגדולים והעדינים האלה.

כלבי ניופאונדלנד גובהם בין 68-76 ס”מ ומשקלם מגיע ל-68 ק”ג. הם נראים גדולים עוד יותר בגלל הפרווה הכפולה העבה שלהם, שמחממת אותם גם במים קפואים.7. מסטיף אנגלי (English Mastiff)

המסטיף האנגלי הוא אחד מגזעי הכלבים הגדולים שהוכר על ידי מועדון המלונה האמריקני. גדלים לגובה 76 סנטימטרים, כלבים אלה יכולים לשקול עד 113 קילו. כשדני גדול מחזיק בשיא הכלב הגבוה ביותר, מסטיף אנגלי מחזיק בשיא הכבד ביותר. המשקל הגדול ביותר עבור כלב שנרשם אי פעם היה מסטיף אנגלי בשם אייקמה זורבה, ששקל 155 קילו.

גודלם הוא חלק משמעותי ממטרת העבר של הגזע, שכללה ספורט דם כמו דובי פיתיון, שוורים ואריות. כיום, לעומת זאת, הם פשוט ענקים עדינים, המאפשרים לאותם היבטים אמיצים וחסרי פחד של מזג הגזע לשבת על המבער האחורי בזמן שהצדדים העדינים, האחידים והמתונים נאמנים. הם יכולים ליצור כלבי משפחה מצוינים מכיוון שהם כל כך חמים. אז אם ילדיכם מבקשים כלב או פוני, ובכן … זה לא שהגודל צריך להשפיע על ההחלטה שלכם.

8. סן ברנרד (Saint Bernard)

סן ברנרד של תהילת הברנדי הוא גזע שנוצר במקור באלפים השוויצריים ובצפון איטליה ככלב הצלה. הנזירים של הוספיס סן ברנרד זוכים לאילוף כלבים להצלה ולמילוי תפקיד בפיתוח הגזע המוכר לנו כיום. כלבים יכולים להיות בגובה 63-76 ס”מ ומשקלם בין 63 ל- 81 ק”ג.

למרות שהם שימשו במקור ככלבי הצלה כדי למצוא ולהציל מטיילים, סן ברנרד של ימינו הם בעיקר כלבי משפחה. הם מפורסמים בזכות היותם עדינים, אוהבים, ידידותיים ונהדרים עם ילדים. נראה שהם גם נהדרים עם חתלתולים.

9. לאונברגר (Leonberger)

אם לאונברגר מזכיר לך ניופאונדלנד מעורבב עם סן ברנרד, אתה צודק. כך בדיוק מקור הגזע. באמצע שנות ה -40 של המאה העשרים חצה היינריך אסיג מליאונברג, גרמניה, את ניופאונדלנד עם סן ברנרד במשך ארבעה דורות, ואז הוסיף בכלב הררי פירנאי לתערובת. התוצאה של כמה דורות של גידול היא הלאונברגר.

גזע זה בגובה 68-78 ס”מ והוא יכול לשקול עד 77 ק”ג. אך למרות גודלם, הם פשוט כלבי משפחה ענקיים. אף על פי שמטרתם העיקרית היא כחיה נלווית, הגזע עושה טוב מאוד בכל דבר, החל מהצלת מים ועד מעקב ועד רעייה. אם זו פעילות שדורשת גם כוח וגם חכמים, כנראה שהלאונברגר יהיה טוב בזה.שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא