מחקר חדש חושף ששלושת הדברים הללו עשויים לשנות את אישיות הכלב שלך

כלב מביט למצלמה

אנשים חווים מצבים יומיומיים המעצבים את חייהם. אירועי חיים גדולים והרגלים קטנים משפיעים כולם על אישיותם של אנשים. ככל הנראה, אותו דבר קורה לכלבים.

אם אתה חושב שהכלב שלך תמיד היה עצלן, אנרגטי או ידידותי מאז שקיבלת אותו לראשונה, תכונות האישיות האלה יכולות להשתנות עם גילם.

ממצאי החוקרים של אוניברסיטת מדינת מישיגן הראו כי כלבים יכולים לחוות שינוי גם בשגרה היומיומית שלהם לכאורה באמצעות אינטראקציות ותגובות למצבים.

חשוב מכך, מחקרים מראים כי הבעלים וכלביהם נוטים להיות בעלי תכונות אישיות דומות.

“כאשר בני אדם עוברים שינויים גדולים בחיים, תכונות האישיות שלהם יכולות להשתנות”, אמר ויליאם צ’ופניק בהצהרה. “גילינו שזה קורה גם עם כלבים – ובמידה רבה באופן מפתיע.”

ההיבטים שמשנים את אישיותם של כלבים

המחקר נחשב לאחד המחקרים הגדולים ביותר אי פעם שבדקו שינויים באישיות אצל כלבים. חוקרים ריכזו כלבים מ -50 גזעים שונים. חלקם היו בני כמה שבועות בלבד, ואילו אחרים היו עד גיל 15 לטווח גילאים מלא.

הממצאים מצביעים על כך שאישיותם של כלבים מושפעת במיוחד משלושה היבטים. אלה גיל, שינויים באישיות בעלי האנוש, ואיכות היחסים של כלבים עם הבעלים שלהם.

מחקר זה מסייע להסביר כמה שינויים בתכונות האישיות שעוברים כלבים, כמו יכולת הכשרה לכלבים מבוגרים לעומת כלבים צעירים שרק מגיעים לגיל אימוני הציות. הגוף והמוח משתנים ככל שהכלבים מזדקנים, ולכן הגיוני שתכונות אישיות מסוימות היו גם כן. המחקר מצא כי הגיל האופטימלי לאימון עבור רוב הכלבים הוא בסביבות שש שנים.

כלבים גם נוטים לשקף את אישיות בעליהם. כך שבעלים אשר מרבים לצאת ולהתרועע עם אנשים, למשל, נוטים להיות חברתיים יותר, וכלבם עוקב אחר ההובלה הזו. אם הבעלים פחות יוצא או חברתי מסיבה כלשהי, הכלב שלהם עשוי להציג שינויים אישיותיים דומים.

כמו כן, לאיכות היחסים בין אדם לכלב יש השפעה חזקה על אישיות הכלבים. מערכת יחסים פוגענית או רשלנית בין בעלים לכלב, למשל, עלולה להוביל לתוקפנות גבוהה יותר, נשיכות ואף מחלות כרוניות.

עם זאת, כמה תכונות אישיות נוטות להישאר זהות. נטיות פחד וחרדה, למשל, לעיתים רחוקות משתנות בהתאם למחקר. זה מגבה מחקרים בלתי פורמליים אחרים שבדקו פחד כללי אצל כלבים.

לכלבים אולי כבר יש אישיות בהתאם לגזע.

אישיותם של כלבים מסובכת. בתור התחלה, לכל גזע כבר יש נטיות ומאפיינים ספציפיים. מחקר מאוניברסיטת אריזונה מצא כי כמה היבטים של אישיותם של הכלבים הם בדנ”א שלהם.

“הממצאים שלנו מצביעים על כך שיש בהחלט השפעות גנטיות על התנהגות הכלבים, ובעלי כלבים לעולם לא עובדים עם ‘צפחה ריקה’.” אמר מחבר המחקר, אוון מקלין.

זה מראה כי הכלב שלך כבר מאוד מיוחד בעת ההגעה.

עם זאת, אירועי חיים והרגלי שגרה מעצבים גם את אישיות הכלב שלכם. כל מה שאתה עושה איתו משפיע.

רק בגלל שהכלב שלך הוא מגזע מסוים לא מבטיח שהם יצאו בצורה מסוימת. לטבע ולטיפוח יש השפעה, לכן וודא שאתה נותן לכלב שפע של טיפוח.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא