האם הכלב שלך בררן באוכל? זו אולי הסיבה!

כלב בררן באוכל

הרבה כלבים היו אוכלים כל דבר טעים ומזין שאתה מגיש להם – אבל לא הכלב שלך.

אתה נותן לכלב שלך מזון לאכול, אך הוא פשוט מריח את האוכל ופשוט משאיר אותו להתקלקל. עכשיו, הגיע הזמן לארוחה הבאה שלו, אבל הוא עדיין לא סיים לאכול את הקודמת.

כשזה קורה, הכלב שלך עשוי להיחשב כאוכל בררן או למה שרוב האנשים היו קוראים לו, כלב מסורבל.

אז מה יכול להיות רע בכלב שלך? למה הכלב שלך כל כך בררן? מה יכולה להיות הסיבה לכך שהכלב שלך אוכל רק מזון מסוים? בפוסט זה נראה מספר סיבות לכך שהכלב שלך אוכל בררני.

אתה מאכיל אותו מהשולחן

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שכלב הופך לאוכל בררן היא פשוט לא בגלל ההתנהגות שלו, אלא בגלל האופן שבו אתה מגדל אותם. לדוגמא, מתן פיסות שולחן ויותר מדי פינוקים עלול להוביל לאכילה בררנית. הכלב שלך כבר שבע כשזה מגיע לארוחה המתוכננת שלו.

יתר על כן, שאריות שולחנות ופינוקים בדרך כלל טעימים וטעימים יותר. מסיבה זו, הכלב שלך מעדיף לשמור את בטנו לפינוק האמיתי.

זה יכול להיות קשה מכיוון שאתה לא רוצה שהכלב שלך יהיה עצוב אבל הכשרתו להבין שמזון אנושי אינו האוכל שלו וכי האוכל שלו נמצא בקערת המזון שלו הוא מאוד חשוב. ישנם גם מזונות אנושיים רבים שהם רעילים לחיות מחמד ולכן עדיף לו לדבוק במזון שלו.

הפעם היחידה שאתה צריך להאכיל אותו במשהו שהוא לא האוכל שלו הוא כאשר מדובר בפינוק לכלבים.

אתה רק מאכיל אותו במה שהוא אוהב

כלבים הם כמו ילדים. הם מנסים לתמרן אותך פשוט לתת להם את מה שהם רוצים. כשהכלב שלך היה צעיר יותר, ייתכן שהכשרת את הכלב שלך באופן לא מודע ולא בכוונה להחזיק מעמד אחר משהו טוב יותר.

זה קורה בדרך כלל כאשר אתה מציע כמה אפשרויות מזון כדי לקבוע מה הוא אוהב. כאשר אתה כל הזמן פותח יותר מפחית אחת לכל ארוחה, כנראה שהכלב שלך אימן אותך לקלקל אותו – וגם זה מוביל לאכילה בררנית.

הכלב שלך לא באמת מתעניין במזון

לא כל הכלבים חיים בשביל לאכול, אבל חלקם פשוט אוכלים בשביל לחיות. זה נכון במיוחד בכמה גזעי כלבים קטנים יותר, כגון דכאונדים ויורקים. כלבים אלה רואים בתשומת לבך ובשבחיך חשיבות רבה יותר מאוכל. במקרה זה, שימו לב במיוחד למה שמניע את הכלב שלכם. אם זה לא אוכל, פשוט אל תכריח אותו.

לכלב שלך הייתה חוויה גרועה עם מזון ספציפי

יש פעמים שהכלב שלך היה מקשר סוג מסוים של מזון לזיכרון גרוע. אולי, הוא חווה כאבי בטן כשאוכל את האוכל הזה בעבר. אולי, הוא נענש לפני שאכל את האוכל הזה. אולי כדאי שתבדוק אם תזונה חדשה או מזון יעשו אותו טוב יותר.

מזון באיכות גבוהה הוא בחירה טובה. הוא עמוס בכל טוב ובריא וטבעי. 

הכלב שלך חרדתי

בדיוק כמו אנשים, אם אתה מתמלא בדאגה וחרדה, לא יהיה לך תיאבון לאכול. הכלב שלך עלול לאבד עניין באוכל אם הוא סובל מחרדות, בודד, משועמם או מפוחד.

הכלב שלך מזדקן

גיל הוא גורם נוסף בכל הנוגע לאכילה בררנית. אתה עשוי לתהות מדוע הכלב שלך אוהב סוג מסוים של מזון כשהיה צעיר יותר. עכשיו, כשהוא מבוגר, הוא פשוט לא רוצה לאכול את אותו האוכל.

כלבים מבוגרים זקוקים לתזונה מיוחדת יותר. מה שעשוי לעבוד כשהיה גור וככלב בוגר בשיאו יכול שלא לעבוד יותר ברגע שהפך לבכיר. כלבים מבוגרים, כמו בני אדם, מועדים לבעיות בריאות נוספות וצריכים תזונה מעודנת יותר.

לכלב שלך יש בעיה בריאותית

כאשר הכלב שלך חולה, הוא מעדיף לדלג על ארוחה ולישון כדי להתאושש. הקפד לבדוק את מצבו הבריאותי של הכלב כאשר נראה כי הוא מפסיק לאכול.

אזור האכילה של כלבכם אינו תורם לאכילה

לפעמים, הכלב שלך יכול להיות קצת בררן רק בגלל שהוא נמצא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. כלבים אוכלים טוב יותר כשהם נמצאים במקום שבו הם יכולים ליהנות ולהתרכז באכילה. הקפד למקם את מקום האוכל שלו באזור שבו לא ניתן להפריע לו. וודא גם שהמקום נקי וללא כל הסחות דעת.

כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון

רק בגלל שהכלב שלך אוכל בררן, אין סיבה לדאגה מיידית. כל עוד הכלב שלך בריא, עם מעיל טוב, הצלעות או עמוד השדרה שלו לא מופיעות ובעלות משקל אידיאלי, סביר להניח שהכלב שלך מקבל מספיק מזון. אם אתה עדיין שם לב שהוא בררן, כמה טיפות שמן סלמון צריכות לעשות את העבודה ולגרום לו לסיים את כל הקערה שלו!

אם אתה מודאג או שאתה רק רוצה להיות בטוח, אל תהסס לדבר עם הווטרינר שלך על כך. קבל עצות או עשה מחקר. סביר להניח שזה יעזור לך להבין את מצבו של הכלב שלך.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא