הכלב חופר באדמה? טיפים כיצד לעצור תופעה זו

כלב חופר בור באדמה

מדוע כלב חופר קשור לגזע, להתנהגות ולרמת הפעילות. לגזעים מסוימים יש כונני טרף גבוהים יותר ולחפור בחיפוש אחר בעלי חיים או חרקים. רוב הכלבים עשויים לחפור מכיוון שהם משועממים וזקוקים להתעמלות, בעוד כלבים אחרים חופרים בורות קירור כדי להכות את החום.

10 טיפים לעצור את חפירת הכלב שלך

  • אם הכלב שלך חופר בורות קירור, הכנס אותו בפנים למיזוג האוויר.
  • לכלבים שאוהבים עזרה נוספת בלהישאר קריר, הקימו בריכת ילדים בחוץ.
  • כאשר כלבים חופרים מנהרות או לאורך גדרות, זה לרוב בחיפוש אחר בעלי חיים או חרקים נוברים שעשויים להתגורר גם בחצר. השתמש באמצעים בטוחים ואנושיים כדי למנוע את כניסתם או כדי להפוך את החצר שלך לאטרקטיבית פחות. הקפד לא להשתמש בשום דבר רעיל או מזיק לחיות בר או חיות מחמד.
  • כלבים שחופרים חורים לעיתים קרובות מתוסכלים ומשועממים והוספת פעילויות לשגרה שלהם יכולה לעזור. ניתן לשחק איתם משחקי כדור, לזרוק פריזבי, או לתרגל אימונים מהנים או טריקים לגירוי מנטלי.
  • עבור כלבים שנמצאים בבית לבדם כל היום, אחת הדרכים הטובות ביותר לסיים את השעמום עבור הכלב שלך היא לכלול טיול יומיומי יחד.
  • הציעו לכלבכם פינוק לעיסה כדי להסיט את תשומת ליבו מחפירת חורים באופן אקראי.
  • אם הכלב שלכם נהנה לשחק עם כלבים אחרים, הזמינו את כלבי השכונה לדייט פליי.
  • צור בור חפירה לכלב שלך באזור ייעודי מלא בצעצועים והלעיסה האהובים עליו. שבחו אותו על השימוש בו ולא על ערוגות הצמחים.
  • נסה לשמור על החצר שלך נקייה מחיות קטנות באמצעות גידור או על ידי הסרת מקורות מזון פוטנציאליים.
  • לכלבים החופרים לאורך הגדר, חזקו את הגדר באמצעות חוט בתחתיתו, דחפו אותו לקרקע.

מדוע כלבים חופרים?

חפירה היא חלק מהתנהגות טבעית של כלבים, אך מדוע כלבים חופרים ניתן לענות עליה בשלוש סיבות קלות:

שעמום

איך לעצור כלב מלחפור כי הוא משועמם או סתם מחפש בידור זה קל. כאשר כלב עסוק ומגורה נפשית, הוא פחות ירצה לחפור.

ככל שתשמח אותו, כך הסיכוי שהוא יחפור ילך ויקטן. השביעו את השעמום של כלבכם עם צעצועי לעיסה כחלופה לדשא או לצמחים.

אם חפירה היא הרגל גרידא, היא עשויה להתחיל בסביבות שישה עד 18 חודשים, כאשר הגורים עמוסים בשפע צעיר וצריכים לתעל את האנרגיה העודפת שלהם. הם חופרים כי הם בחוץ ויש להם את המניע, האמצעים וההזדמנות.

המכנה המשותף לכל הכלבים הללו, לעומת זאת, הוא שהם חופרים כי הם מוצאים את זה משתלם.

בקרת אקלים

כיצד לגרום לכלב להפסיק לחפור בורות הוא פשוט כמו להגביל את חשיפת הכלב שלך לתנאי מזג אוויר חמים או קרים יותר. כלבים שחופרים בורות צריכים להתקרר או להתחמם ולכן הצעד הראשון הוא לא להשאיר אותו לבד בחוץ ולהגביל את זמן המשחק בחוץ בטמפרטורות חמות או קרירות מאוד.

בקיץ, אם אתה והכלב שלך הולכים להיות קצת בחוץ, שקול להקים בריכה מתנפחת בה הוא יכול לשכב ולהתקרר, והניח קערת מי קרח בחוץ לשתייה.

טקטיקה זו עובדת גם במזג אוויר קר. אם אתם מתכננים לשחק בחוץ יחד, הגבילו את זמן הפעילות שלו בחוץ כך שכלבכם יישאר בטוח, נוח ומאושר. גם לכלבים קר, אל תתנו לפרווה הכבדה שלו להטעות אתכם. ודא שיש לו גישה לאזורים של אור שמש ישיר וחם. אך זכרו, החזיקו אותו בבית כמה שיותר בטמפרטורות קרות יותר.

במהלך טמפרטורות חמות או קרות יותר, זכרו לעקוב מקרוב ולהגביל את זמן הפעילות בחוץ של הכלב שלכם. הימנע מהסכנות האפשריות של התייבשות או היפותרמיה לשניכם על ידי העברת זמן המשחק בתוך הבית.

יצר טרף

כשבוחנים כיצד לעצור כלב מחפירת מנהרות או חורים כדי להגיע לבריחות נוברות, לפעמים זה יכול להיות מועיל לדעת יותר על גזעו. יש כלבים שעשויים לחפור בגלל אינסטינקט טבעי.

נסו לשמור על החצר שלכם נקייה מבעלי חיים וחרקים קטנים כדי להימנע מפיתוי הכלב שלכם. אם הכלב שלך חופר לאורך הגדר, ייתכן שתצטרך לחזק אותה על ידי הצמדת חוט לתחתית ודחיפתו לקרקע. זה יעזור למנוע מהכלב שלך לברוח ולהשאיר חיות קטנות מחוץ לחצר שלך.

אם אינך מצליח לרסן את הרגל החפירות שלו, נסה לתת לו אזור מאושר לחפירה שנמצא באזור שבחרת בחצר שלך. אם אתה מוצא אותו חופר במקום אסור, העבר אותו לאזור המאושר. כאשר הוא חופר באזור זה, תנו לו שבחים ופינוקים.

חפירת כלבים: אילו גזעים חופרים הכי הרבה?

זה כמעט בלתי אפשרי לשים את האצבע על גזע אחד. האמת היא שלכל הכלבים יש פוטנציאל לחפור. להלן רק כמה גזעים הידועים כמוצאים סביבות קרירות יותר, מחפשים חיות קטנות או בעלי טרף ועשויים לחפור על פי אינסטינקט טבעי:

בורדר קולי

ביגל

אקיטה

צ’או צ’או

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא