איך לתת לגור שלך את ההתחלה הבריאה ביותר לחיים

גור כלבים על מיטה

גורים- הם מעלים חיוך בפני כל מי שרואה אותם. גורים מקסימים, שובבים ואנרגטיים, מציעים לנו אהבה ללא תנאי, מצחיקים אותנו ומשעשעים אותנו בתעלולים שלהם. אני רוצה לשתף אתכם בדרך קלה בה תוכלו להחזיר לגורכם חלק מאותה אהבה ללא תנאי, ובו בזמן להעניק להם בסיס בריא כשהם גדלים למבוגרים. מה זה, אתה שואל? זה פשוט: להאכיל אותם כמו שהטבע התכוון – בדיאטת האכלה טבעית.

האכלה טבעית/גולמית אצל גורים

לספק לגורים תזונה מגוונת, מאוזנת, טבעית היא אחת הדרכים הטובות ביותר בהן תוכלו לעזור להם לגדול להיות כלבים חזקים, בריאים ומשגשגים. לעומת זאת, כשאתה מאכיל אותם בדיאטת מזון מעובד, אתה מתחיל אותם בדרך לבעיות בריאות כרוניות כמבוגר, מכיוון שהמרכיבים, הרעלים ואפילו תהליך הבישול בקיבולת גורמים לדלקת, שודדים מהם אנזימי עיכול חיוניים וזורקים מחוץ לצמחיית המעיים שלהם. יתר על כן, מכיוון שמזון מעובד מכיל יותר מדי שומן וחלבון לגורים, שלא לדבר על סידן סינטטי, היא עלולה לגרום לצמיחה מהירה ולא אחידה ולהפריע לספיגת הויטמינים. לעומת זאת, בדיאטות גולמיות יש את הכמויות הנכונות של שומנים וחלבונים, והסידן הטבעי בהם אינו מפריע לספיגת חומרים מזינים אחרים. אם גור אוכל יותר מדי סידן טבעי (כלומר עצם), הם פשוט מחסלים אותו דרך הצואה. הם לא יכולים לעשות זאת באותה קלות עם סידן סינטטי, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות מרכזיות.

לצורך הדיון הזה, כשאני משתמש במונח “גור”, אני מתייחס לכלב שנמצא בין 8 שבועות לשנה אחת. תאמינו או לא, האכלת גורים בדיאטה גולמית בגילאים אלו דומה למדי להאכלת כלב בוגר בתזונה גולמית, אך ישנם כמה הבדלים שכדאי לזכור.

כמה להאכיל גור בהאכלה טבעית?

בעיקרו של דבר, כלבים בני פחות משנה אינם זקוקים למרכיבים מיוחדים, חלבונים מיוחדים או רמות מיוחדות של סידן. למעשה, הם דורשים את אותן כמויות של סידן וזרחן כמו של כלבים בוגרים. עם זאת, בעוד שכלבים בוגרים צריכים להאכיל כ -2.5-3% ממשקלם האידיאלי ליום, הגורים זקוקים ליותר. אם אתה יודע מה משקל המבוגר האידיאלי של הגור שלך, עליך להאכיל אותם בכ -3% ממשקל זה בכל יום. אם אין לך מושג מה יהיה משקל המבוגר האידיאלי שלהם, עליך לשאוף להאכיל אותם בכ -10% ממשקלם הנוכחי. זכור כי גורים יכולים לגדול במהירות, כך שאם אתה מאכיל אותם 10% ממשקלם הנוכחי, יהיה עליך לפקח על משקלם ולהתאים את הכמות שאתה מאכיל לפי הצורך. כמו כן, כאשר הם עוברים שלוחות גדילה, גורים עשויים להזדקק לאכול יותר מהכמות הרגילה שלהם – לפעמים אפילו פי שניים! אם הם נראים רעבים מדי, זה בסדר להאכיל אותם בארוחה נוספת.

באיזו תדירות להאכיל גור בהאכלה טבעית?

גיל הגור שלך יעזור להכתיב באיזו תדירות אתה צריך להאכיל אותם בכל יום. באופן כללי, אם הם פחות מ -4 חודשים, הם יצטרכו 4 ארוחות ביום. בין 4 ל -6 חודשים, רוב הגורים יסתדרו בשלוש ארוחות ביום. בין 6 חודשים לשנה, רוב הגורים משגשגים על 2 ארוחות ביום. כמובן, אלה רק הנחיות כלליות; אם הגור שלך מתחיל להקיא, ייתכן שתצטרך לתת להם ארוחה נוספת. אם הם לא מסיימים את הארוחות שלהם אבל הם יורדים במשקל, הוסיפו ארוחה נוספת כדי ליצור מנות קטנות יותר שיוכלו לסיים בפעם אחת. אם הם לא מסיימים את הארוחות אבל הם שומרים על משקל, אתה יכול להוציא אחת מהארוחות. כמו כן, בניגוד לכלבים בוגרים, לעולם אין לצום גורים.

תן לגור שלך להדריך אותך

על ידי התבוננות בגור שלך ותשומת לב להרגלי האכילה שלהם, תוכל לוודא שאתה נותן להם את מה שהוא צריך. אם, למשל, הם לא מסיימים את כל האוכל, שקול להקטין את כמות האכלה שלהם. אם הם נראים ממש רעבים או מקיאים, הוסף ארוחה נוספת למשטר היומי שלהם. כמו כן, כאשר הם גדלים, שים לב לאיך שהם נראים כדי להבטיח שהם שומרים על משקל תקין. בניגוד לדעה הרווחת, גורים לא צריכים להיות שמנים, אבל גם לא רוצים שיהיו רזים מדי. כאשר הם מתחילים להתקרב לבגרות, צפו כדי לוודא שיש להם מתיחת בטן, שהמותניים שלהם מתחדדים ממש לפני הירכיים, ושתוכלו להרגיש את הצלעות שלהם, אבל לא לראות אותם, אלא אם כן יש להם פרווה קצרה מאוד.

הדיאטה הטבעית עצמה

אז איך נראית ארוחה גולמית לגור? כמעט זהה לזה של כלב בוגר, עם התאמות שנעשו בגודל הקטן יותר של הגור שלך. אתה יכול לתת לגור שלך מעט כבד, גיזה, לב ומקל עוף בארוחה אחת, ואז לתת להם עוף טחון ומעט טריפה ירוקה, שעמוסה בפרוביוטיקה ואנזימי עיכול, יחד עם יתרונות אחרים, בארוחה הבאה. זכרו, בדיוק כמו כלבים בוגרים, עליהם לקבל איברים, עצמות ובשר שרירים, כאשר כ- 80% מהתזונה שלהם מגיעה מבשר שרירים, 10% מגיעים מעצם, 5% מגיעים מכבד, ו- 5% מגיעים מכבד שאינו כבד. הפרשת איברים (יחסים אלה הם במשך שבוע – אין צורך לאזן בצורה כזו לכל ארוחה).

סוגי מזון גולמי

אתה יכול להאכיל את הגור שלך, נתחים (חלקים של פגר שלם שהם מספיק גדולים כדי שלא ינסו לגמוע אותם), או טרף שלם. זכרו, הפה שלהם קטן יותר ואין להם עדיין את השיניים הבוגרות שלהם, כך שאולי לא יוכלו לעבור את העצמות שכלב בוגר היה עושה. באופן כללי, דגים גולמיים שלמים, עוף, ברווז וארנבת ניתנים לביצוע עבור גורי כלבים. כבש, עזים ובשר חזיר עשויים להיות יותר ממה שהם יכולים לעבור עד שהטוחנות הבוגרות שלהם נכנסות, אך הם עדיין ייהנו לכרסם בעצמות ולקרוע מהבשר שהם יכולים. אספקת מגוון חלבונים וסוגי מזון – טחינה, נתחים או טרף שלם – תסייע להבטיח שהגור שלך יקבל את כל אבות המזון הדרושים לו ויהנה מגירוי נפשי ופיזי הנובע מלימוד אכילת מזונות שונים.

דע “לקרוא” את הצואה

בדיוק כמו בכלבים בוגרים, אתה יכול לצפות בצואה של הגור שלך כדי לוודא שהם מקבלים את היחסים הנכונים של בשר, עצמות ואיברים. אתה רוצה שהצואה תהיה יציבה אך לחה. אם אתם מאכילים יותר מדי עצם, הצואה שלהם תהיה אבקתית. אם אתם מאכילים יותר מדי איברים, הצואה שלהם תהיה זפתית וכהה מאוד.

הגור שלך ועצמות

למרות שהם צעירים, הגורים עדיין מקבלים המון יתרונות באכילת עצמות. כמובן, זה חיוני שתיתן להם רק עצמות גולמיות – עצמות מבושלות שבירות ועלולות להתפצל, ולפגוע קשות בקיבה ו / או במערכת העיכול. עצמות טובות לבריאות השיניים ועוזרות לגור באופן טבעי להפעיל את שרירי הלסת. הם גם מספקים גירוי נפשי נהדר. זכרו את מה אומרים: “גור מנומנם הוא כלבלב טוב.” פריקת אנרגיה נפשית ופיזית לכרסום עצם יהפוך את הגור לישנוני!

כדי לשמור על חוויות אכילת העצם של הגור שלך, ודא שהעצמות שאתה מציע מתאימות לגודל. העצמות צריכות להיות גדולות יותר מפיהן כדי שלא יבלעו אותן בשלמותן. כמו כן, וודאו שיש עדיין בשר המחובר לעצם, כך שהגור שלכם נאלץ להאט מעט בזמן שהוא קורע את הבשר מהעצם. לבסוף, אם הגור שלכם מנסה לגמוע עצמות במהירות האור, תוכלו להאכיל את העצם בקפואה מלאה או חלקית. זה יאלץ אותם לאכול לאט יותר. כשגורים צעירים, הם רעבים, אז הם ינסו לאכול מהר ככל האפשר. ביצוע הנחיות פשוטות אלה יסייע בשמירה על בטיחותם תוך לימוד כיצד לאכול עצמות באופן הולם.

מעבירים את הגור שלך להאכלה טבעית

אם הגור שלך היה בדיאטת מזון מעובד, תצטרך לעבור אותם לגולמיים. זה בדרך כלל תהליך מהיר ופשוט יחסית, מכיוון שהם לא בנו את הרעלים במערכת שלהם שיש לכלבים בוגרים. עבור גורים, מומלץ לחכות 4–5 שעות מארוחת הקיבולת האחרונה שלהם, ואז להאכיל אותם בארוחה הגולמית הראשונה שלהם. הרבה אנשים מוצאים שעוף הוא חלבון נהדר מלכתחילה. היצמדו לאותו חלבון עד שהצואה שלהם תקינה, ואז תוכלו להתחיל להכניס מגוון (חלבונים אחרים, איברים וכו’).

סיכום

כדי לתת לגור את הסיכוי הטוב ביותר לחיוניות אופטימלית, יש חשיבות עליונה להאכיל אותו בתזונה גולמית. תזונה היא היסוד לבריאות טובה, ומתן פלטפורמה חזקה בשלב מוקדם בחיים יסייע בהקמתם לכל החיים של חיוניות ושגשוג.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא