שנות כלב: כיצד לחשב את גיל הכלב בשנים אנושיות

כלב חוגג יום הולדת

שנות כלבים נוטות לעבור מהר יותר משנות אנושיות. הסיבה לכך היא שלכלבים חיים קצרים מאיתנו, למרות שאנחנו רוצים שהם יוכלו להיות איתנו לנצח. אולי שמעת ששנת כלב אחת שווה לשבע שנות אדם – כלומר כלב בן שנה שווה ערך לשבע שנים. לא באמת כך עובדות שנות כלבים.

המרת שנות כלב לשנים אנושיות מורכבת יותר. כלבים מזדקנים באופן שונה על פי מידותיהם, גזעיהם ושלבי ההתפתחות שלהם. הנה מה שאתה צריך לדעת על המרת גיל הכלב שלך לשנים אנושיות.

מדוע להמיר שנות כלב לשנות אדם?

ייתכן שאתה תוהה מדוע אנו בכלל טורחים להמיר שנות כלבים לשנות אנושיות כאשר אנו כבר יודעים בן כמה כלב. אמנם נכון שאתה בוודאי מכיר את הגיל האמיתי של הכלב שלך, אך המרת מספר זה משנות כלב לשנים אנושיות יכולה לעזור לך לגלות באיזה שלב הכלב שלך נמצא בחיים בצורה הגיונית יותר עבורך, ותוכל להתאים את האופן שבו אתה מטפל בכלב שלך בהתאם.

לדוגמא, כלבים מתבגרים עשויים ללמוד פקודות חדשות או להגיב לאימון סוציאליזציה באופן שונה מכלבים בוגרים. כלבים בוגרים זקוקים למזון שונה ממה שגורים אוכלים. עליכם להיזהר ממחלות ומצבים רפואיים מסוימים בכלבים גריאטריים שאין לקטינים.

הקצאת שנות כלב לגילו האמיתי של הכלב שלך נותנת לך ייצוג מובן לגיל כלבך באמת. אתה יכול להשתמש בזה כדי לקבל החלטות טובות יותר לגבי סוג הטיפול שהם יזדקקו לו.

כיצד להמיר את גיל הכלב שלך משנות כלב לשנות אדם?

קיימת מחלוקת רבה בדיוק כיצד להמיר את גיל הכלב משנות כלב לשנות אדם. כל תרשים או המרה שתשתמשו בהם יהיו בעיקר אומדן גס. סביר להניח שזה ייקח בחשבון את משקל הכלב ואת תוחלת החיים הכוללת.

באופן כללי מוסכם כי כלבים מזדקנים הרבה יותר מהר בשנתיים הראשונות לחיים מאשר בכל זמן אחר. כאשר הכלב שלך הוא בן שנה, הם יהיו בערך המקבילים לגיל 14 עד 15 בשנות האדם. כאשר הם מגיעים לגיל האמיתי של שנתיים, הם יהיו שווים בערך לגיל 23 עד 24 בשנים אנושיות.

מכאן ואילך הם יצברו כארבע שנים אנושיות על כל שנה בפועל שהם מזדקנים עד גיל חמש שנים. ברגע שהם מגיעים לגיל חמש, כלבים כבדים יותר יתחילו להזדקן מהר יותר מכלבים קלים. באופן כללי, כלבים קטנים יותר נוטים לחיות זמן רב יותר ולהתבגר לאט יותר מכלבים גדולים, אם כי יש הרבה יוצאים מן הכלל.

אז התפלגות הגילאים נראית כך (עד גיל 4):

גיל כלב שנה – גיל אדם 14-15 שנים.

גיל כלב שנתיים – גיל אדם 23 עד 24 שנים.

גיל כלב 3 שנים – גיל אדם 27 עד 28 שנים.

גיל כלב 4 שנים – גיל אדם 31 עד 32 שנים.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא