נהמות כלבים: מה זה אומר ומה עליכם לעשות

כלבים נוהמים

נהמה היא אחת מהדרכים הרבות שבהן כלבים מתקשרים, וחשוב שבני אדם שמתקשרים עם כלבים יבינו מה זה אומר והדרך הנכונה להגיב. אתה עלול להיות מופתע מהיכולת הטבעית שלך לפרש נהמה.

במחקר על יכולתם של בני האדם להבין נהמות כלבים, רוב האנשים הצליחו להבחין בצורה נכונה באמצעות שמע בין נהמה שובבה, נהמה אגרסיבית של כלב השומר על אוכל, ונהמה מפחדת מכלב שניגש אליו. יכולת זו של הבנת נהמות הייתה חזקה יותר בקרב אנשים המקיימים אינטראקציה קבועה עם כלבים.

כמו תקשורת עם בני אדם, גם הקולות שהכלבים משמיעים יכולים לבטא משמעויות, רגשות ורצונות שונים. להלן פירוש הסוגים השונים של נהמות ודרכי התגובה ברגע שאתה מבין אותם.

נהמה שובבה – ‘זה כיף!’

כלבים יכולים להיות מאוד אקספרסיביים במהלך הפעלות משחק, והנהמות שלהם עשויות להישמע מפחידות, במיוחד עבור הורי כלבים חסרי ניסיון. הגור שלך עלול לנהום על בני אדם כאשר הוא משחק משיכת חבלים או משחקים הכוללים גסות, או שהוא עלול לנהום על כלבים אחרים כאשר הוא נאבק או רודף.

משחק באנרגיה גבוהה הוא דבר טוב, והנהמות אינן מה לדאוג. שימו לב לשפת הגוף. אם אתה לא חדש בהורות לכלבים, השתתף בשיעור סוציאליזציה של גור או צא לפארק הכלבים וצפה כיצד הכלבים מתקשרים. זה יעזור לך להבחין בין נהמות שובבות לקרבות.

כשכלבים משחקים נוהמים, אין צורך לדאוג. עם זאת, אם תבחין שהנהמות מתחזקות יותר, ייתכן שתרצה להפסיק לשחק לזמן מה עד שהדברים יירגעו לפני שהם יחזרו. קח הפסקה. אם הכלב שלך משחק עם כלב אחר, הפרד אותם למספר דקות.

ברגע שהאנרגיה מתפתלת, תוכלו להתחיל לשחק שוב. זה יעזור לך לוודא שהנהמת משחק לא הופכת לנהמת קרב.

נהמה חיבה – ‘זה מרגיש טוב, ואני רוצה עוד!’

יש כלבים שנוהמים כסימן של חיבה או שביעות רצון. הגור שלך עלול לפלוט נהמות נמוכות כאשר אתה מלטף אותם, למשל. זה אולי נשמע משהו כמו גרסה חזקה יותר של גרגור של חתול.

הם יכולים גם לנהום כסימן שהם רוצים יותר חיבה. שפת הגוף תהיה רופפת ונינוחה, וזה אולי נשמע כאילו הכלב שלך מנסה לומר לך מילים אנושיות.

באופן כללי, נהמות חיבה אינן מה לדאוג. בדרך כלל זו רק בעיה כשאנשים מפרשים אותה בצורה לא נכונה כתוקפנות. אם אתה יודע שהכלב שלך עושה את זה, ודא שמישהו שמלטף אותם מבין שזה נורמלי ולא לפחד ממנו.

אם הכלב שלך נוהם ודורש יותר מדי חיבה, זה כנראה סימן שהם זקוקים ליותר גירוי. אתה יכול לספק לכלב שלך צעצוע לשחק איתו או לנסות לצאת לטיול ולהתאמן יותר.

כלב עייף הוא כלב מאושר, וסביר להניח שהם ידרשו פחות לתשומת לב.

נהמה מתוסכלת – ‘תן לי את זה!’

נהמה מתוסכלת מתרחשת כשלא מתקיים צורך או רצון כלשהו. זה יכול להיות כל דבר מהכלב שלך שרעב ונוהם כדי להזכיר לך שזה זמן ארוחת הערב ועד לגור שלך מזהה כלב אחר שהם רוצים להתקרב אליו ולשחק איתו.

לעיתים קרובות ניתן לפרש זאת בצורה לא נכונה כסוג אחר של נהמות. לדוגמא, אם הכלב שלך נוהם על סקייטבורד, זה יכול להיות בגלל שהם רוצים להתקרב ולחקור, או שזה יכול להיות שהם חוששים.

ידיעת ההבדל קשה ותלויה בכמה שאתה מכיר את הכלב שלך. האם הם אוהבים לשחק עם כלבים אחרים? אז סביר להניח שהם מתוסכלים מנהמים על כלב שהם יכולים לראות אבל לא יכולים לגשת למשחק.

סוג זה של נהמות יכול להיות בעייתי. אם הכלב שלך מתקרב לכלב אחר בזמן נהמה מתוסכלת, זה יכול להתפרש בצורה שגויה כתוקפנות ולהוביל לקרב. הם עשויים אפילו לנשוך או ללגום מגירוי יתר.

הפחתת המתח המתוסכל הזה מחייבת אימון ציות. יתכן שתצטרך לחפש מאלף מקצועי או לחנך את עצמך כיצד להקל על תגובת הכלב שלך כאשר הם לא מקבלים את מה שהם רוצים מיד.

נהמה פוחדת – ‘לך מפה! עזוב אותי לבד!’

נהמה מפחידה יכולה לקרות כאשר הכלב שלך מופתע, חושש מאיום שנתפס על עצמם, כולל בני האדם שלהם או חבריהם לבעלי חיים, חפצי הרצון שלהם כמו אוכל וצעצועים, או הטריטוריה שלהם. זו הדרך שלהם לומר, “חזור!”

המטרה של נהמה מפחידה היא לשים מרחק בין הכלב לאיום. הכלב הפוחד לא רוצה לריב, אז הם מנסים לאיים על האיום כדי שהוא יעזוב. זה קורה לעתים קרובות כאשר כלבים פוגשים זרים או כשכלבים או בעלי חיים אחרים מופיעים בשטחם.

נהמות מפחדות מתחילות בדרך כלל נמוך עם פה סגור, שפת גוף נוקשה וללא נשימה. משם זה יכול לבנות לרחרח עם שיניים חשופות אם האיום לא עזב. הנהמה המפחידה יכולה להיות מאוד מדאיגה, וללא התערבות בין הכלב לאיום הנתפס, יתכן שיש סכסוך.

הצעד הראשון עבורך כאדם הוא זיהוי הלחץ הגורם לכלב לנהום. הסר אותו במידת האפשר. אם אתה ברצועה, עבור לאזור שנמצא מחוץ לטווח הראייה של האיום.

בשלב הבא, ייתכן שתרצה להתחיל בשינוי התנהגות. אם הכלב שלך מפחד מזרים, נסה סוציאליזציה מסוימת. אם הכלב שלך שומר על מזון, שקול להתייעץ עם התנהגות.

נסו לחסל כמה שיותר גורמי חרדה בחיי הכלב שלכם, והשתמשו בטכניקות אימון כדי להפחית את התגובות החששות.

נהמה אגרסיבית – ‘אני רוצה להילחם!’

נהמה אגרסיבית היא הפוכה במקצת לנהמה מפחידה. כאשר כלב מפחד רוצה לשים מרחק בינם לבין האיום, נהמה תוקפנית פירושה שכלב רוצה להפחית מרחק ולתקוף.

כשכלבים תוקפניים נמצאים עם כלבים אחרים, זה יכול להיות שהם רוצים להראות דומיננטיות או להילחם. יש כלבים שיש להם טרף גבוה ורוצים לתקוף חיה אחרת מתוך כוונה לצוד ולהרוג.

שפת הגוף עשויה להיות נוקשה, וסביר להניח שתראו חריקות ושיניים חשופות. זה יהיה מלווה ככל הנראה על ידי ריצה או בריחה.

כלב הנוהם באגרסיביות מסוכן. הם מתכוונים להילחם ולעשות נזק. אם אתה ברצועה, צא מיד מהאזור. קבל ייעוץ להכשרה מקצועית.

כלב תוקפני יתקוף ויגרום לפציעות, מה שעלול גם להביא לתביעה משפטית ולהמתת חסד אפשרית. אל תסכן את שלומם של כלבך ושל אחרים בכך שתאפשר תוקפנות זו להמשיך.

נהמות כאב – ‘אוי! אני פגוע!’

כלבים עשויים לנהום כאשר יש להם מחלה או פציעה הגורמים להם כאב. יתכן שתבחין בכך במיוחד כאשר אתה נוגע בחלק מסוים בגופם, או שאולי הם בכלל לא רוצים שייגעו בהם מחשש שייגרם נזק נוסף.

הנהימות עלולות להחמיר כאשר אתה או הווטרינר שלך מנסים לגלות את מקור הכאב, וזה יכול אפילו להיות מלווה בליטה.

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לדעת את סימני הכאב אצל הכלב שלך ולהגיע לווטרינר בהקדם האפשרי. הם יוכלו לעזור למצוא את הסיבה ולעשות משהו בנידון.

ניסיון לברר מה לא בסדר בכוחות עצמך יכול לגרום לפחד ובלבול נוסף אצל הכלב שלך, ולכן עדיף לא לקחת את העניינים לידיים שלך. הגור שלך נוהם לומר לך שמשהו לא בסדר, ותפקידך לעשות את הדבר האחראי ולעזור להם.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא