פענוח שפת גוף של כלבים: איך יודעים שהכלב מאושר בפנסיון?

כלבים לא יכולים לדבר את השפה שלנו, אבל יש להם את הדרכים שלהם לספר לנו איך הם מרגישים. בדיוק כמו שאתם יכולים לדעת שהחבר שלך שמח כשהוא מחייך, אתם יכולים לדעת שכלב שמח על ידי צפייה בשפת הגוף שלו. זה חשוב במיוחד כאשר כלבים נמצאים במקום חדש, כמו בפנסיון לכלבים, שבו הם נשארים כשהמשפחות שלהם נמצאות בחופשה.

צפייה בזנב: אינדיקטור לשמחה

כשהכלב מנענע את הזנב, זה אומר שהוא שמח

הדרך הקלה ביותר לדעת אם כלב שמח היא להסתכל על הזנב שלו. כאשר כלבים שמחים, הזנבות שלהם בדרך כלל מנענעים הלוך ושוב כמו דגל ברוח. אבל, זה לא סתם כל ניענוע. כלבים שמחים מנענעים את הזנבות שלהם בתנועה רחבה, ונראה כאילו כל האחוריים שלהם מנענעים איתם! אם אתם רואים כלב בפנסיון עם זנב מונענע, סביר להניח שהוא די שמח.

המיקום גם משנה

לא רק הניענוע, אלא גם היכן נמצא הזנב יכול לספר לנו משהו. זנב שזקוף באוויר, מנענע במהירות, בדרך כלל אומר שכלב שמח מאוד ואולי אפילו נרגש. זנב רגוע ומנענע לאט אומר שהכלב רגוע ושבע רצון. אז, שניהם הם סימנים טובים כשאתם בודקים אם כלב שמח בפנסיון.

אוזניים ועיניים: חלונות לנשמתו של הכלב

אוזניים שמחות הן רגועות

אוזניים הן דרך נוספת טובה לראות איך כלב מרגיש. כלבים שמחים יש להם אוזניים רגועות, לא מודבקות לאחור או עומדות זקופות כמו אנטנות. כאשר כלבים רגועים ושמחים, האוזניים שלהם יישבו במצב טבעי, לא קדימה מדי ולא אחורה מדי.

עיניים נוצצות מראות שמחה

גם עיניים יכולות לספר לנו הרבה. כלבים שמחים יש להם עיניים שנראות רכות ובהירות, כאילו הם מחייכים עם העיניים שלהם. אם העיניים שלהם עגולות ורחבות, הם עשויים להיות מפוחדים או מודאגים. אבל עיניים רכות הן סימן בטוח שהם מרגישים טוב.

הפנים אומרים הכל: חיוכים וליקוקים

פיות מחייכים

כן, כלבים יכולים לחייך! כאשר כלבים שמחים, הפיות שלהם עשויים להיות פתוחים, והם נראים מחייכים. יהיה להם פה פתוח ורגוע – לא פתוח מדי, ובטח שלא סגור חזק. לפעמים, הם אפילו ינשמו בקלות, שזה כמו צחוק קטן.

ליקוק שפתיים

כאשר כלב מלקק את השפתיים או את האף שלו, זה עשוי להגיד שהוא שמח או מרוצה. זה קצת כמו כשאתם מלקקים את השפתיים שלכם אחרי שאתם אוכלים משהו טעים. בפנסיון, אם כלב מלקק את השפתיים שלו ונראה רגוע, הוא כנראה מרגיש טוב.

השתחוות משחק: בואו נשחק!

דבר מהנה אחד שכלבים עושים כשהם שמחים הוא “השתחוות למשחק”. זה כאשר כלב מציב את רגליו הקדמיות על הקרקע ומרים את הגוף האחורי שלו באוויר. זה הדרך שלהם להגיד, “אני שמח ואני רוצה לשחק!” אם אתם רואים כלבים עושים את זה זה סימן טוב. זה אומר שהם שמחים ורוצים רק לשחק עם חברים.

רגליים שמחות: ריקוד וקפיצה

בדיוק כמו שאתם עשויים לקפוץ למעלה ולמטה כשאתם נרגשים, כלבים עושים את אותו הדבר. כלבים שמחים עשויים לקפוץ קצת, או לעשות קצת ריקוד עם הרגליים שלהם כשהם נרגשים לראות מישהו. אם כלבים קופצים ומרקדים סביב צוות הפנסיון, זה אומר שהם שמחים להיות שם.

שפת גוף מספרת את כל הסיפור

החלק האחרון בפאזל הוא השפת גוף הכללי של הכלב. כלב שמח יש לו גוף רגוע, לא נוקשה או מתוח. הם יתנועעו בקלות ובנוחות, לא כמו שהם מפוחדים או מודאגים. גוף רפוי ורופף הוא גוף שמח.

ללמוד איך להבין שפת גוף של כלבים הוא כמו ללמוד קוד סודי. ברגע שאתה יודע את זה, אתה יכול לדעת איך כלבים מרגישים, גם כאשר הם במקום חדש. על ידי צפייה בזנבותיהם, באוזניהם, בעיניהם, בפיהם ובגוף הכללי שלהם, אנחנו יכולים לוודא שהם מאושרים ככל האפשר בזמן שהם רחוקים מבית. טיפ קטן לסוף: תמיד תסמכו על עצמכם- אתם מכירים את כלבכם הכי טוב!

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא