9 דברים שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את חיי הכלב שלכם!

גולדן רטריבר קופץ

9 הדברים המובילים שתוכלו לעשות בביתכם כדי לשפר את חיי הכלב שלכם ואת האושר הכללי. השתמשו בחיזוק חיובי ובאסטרטגיות אימונים שאינן מבוססות על כוח המושרש בתורת הלמידה המדעית כדי לעזור לחיות מחמד ואנשיהם לחיות חיים טובים יותר יחד באמצעות אימונים אדיבים ובניית קשרים. 

טיפים לשיפור חיי הכלב שלכם

  1. האכילו מפאזל אוכל והציעו לעיסות יצרניות כדי לשמור על מוחו, שיניו וגופו של כלבכם.
  2. יש שגרות צפויות שהכלב שלך יכול לסמוך עליהן. אמנם השעות המדויקות יכולות להתגמש, אך יש צורך בשגרה ליום הכלב שלך כדי לתת לכלב שלך איזושהי שליטה או יכולת חיזוי למה שהם יכולים לצפות, כגון האכלה פעמיים ביום מפאזל אוכל, הליכה פעמיים ביום, זמן משחק בערב , וכולי.
  3. הצע לכלב שלך זמן לשחק ולחקור בחופשיות ללא רצועה באזורים מגודרים בבטחה או באמצעות בטיחות עם רצועה ארוכה. פארק הכלבים אמנם לא מתאים לכל הכלבים, ובעוד שאזורים מגודרים מעטים אינם יכולים להגיע לכלבים מסוימים, אתה יכול להציע לכלב שלך חופש לנוע ולחקור בחופשיות עם רתמה ורצועה ארוכה באורכים שונים, כולל 15, 30 או 50 מטר.
  4. גוונו בצעצועים של הכלב שלך. כלבים הם חובבי חידוש. צעצועים חדשים שומרים עליהם רעננים, מעניינים ומרתקים.
  5. שקול דרכים שבהן אתה יכול לתגמל יותר מהתנהגויות שאתה אוהב (כגון כשהכלב ממתין בנימוס ליד הדלת במקום לברוח, קשר עין במקום למשוך קדימה ברצועה, לשבת במקום לקפוץ למעלה, לשכב ליד הספה במקום ללעוס אותה, פה שקט וסגור במקום לנבוח, וכן הלאה). לעתים קרובות מדי אנו מתעלמים מההתנהגות הטובה שאנו רוצים או מתעלמים ממנה ושמים לב לכלב רק כשהם ‘רעים’. אנו יכולים לעודד ולבנות את הרצון של הכלב שלנו לעשות יותר מהטוב שאנחנו רוצים על ידי ציון וחיזוק ההתנהגות החיובית. ככל שנחזק את ההתנהגות הטובה באמצעות דברים שהכלב שלנו נהנה מהם (פינוקים, משחקים או ליטופים), כך גדל הסיכוי שנוכל ליהנות משקט ושלווה עם הכלבים שלנו.
  6. חשוב לכבד את הכלב שלך. נכון, יכול להיות שקיבלנו גולדן רטריבר עם הרצון לקבל כלב שיהיה רגוע, נאמן ומגיב לצייתנות. אבל הזהב שאיתו סיימנו הוא הרבה יותר תזזיתי ונרגש יתר על המידה, לעתים רחוקות נותר דומם יותר מאלפית השנייה לפני שהוא טס באוויר בהתלהבות נרגשת על החתול הבא, האדם, הכלב או סיטואציה מרגשת אחרת. כל כלב שונה. ואפילו בגזעים או המלטות של גורים לצורך העניין, סביר להניח שיש הבדלים אדירים באישיות וברמת האנרגיה. על ידי זיהוי וקבלת הכלבים שלנו עבור האנשים הייחודיים שהם, במקום לנסות ולהתאים אותם לכלבים שאנחנו רוצים שהם יהיו, סביר להניח שנהיה מאושרים יותר בטווח הארוך. ולאותו גולדן רטריבר תזזיתי יש כמה כישרונות מאוד מיוחדים שאולי אפילו לא מבינים. אותם רטריפים ורועים היפראקטיביים הם למעשה כלבי עבודה מדהימים. פעמים רבות, למעשה, הכלבים שגויסו לקרן הכלבים לחיפוש אסונות היו כלבי הצלה היפר וממוקדים בצעצוע.האופן שבו כלבים אלה מחוברים הופך אותם לעובדים טובים ביותר מכיוון שניתן לנתב את התרגשותם לריכוז עז, מיקוד, מסירות ואומץ לאחר שהם מאומנים להעמיד את הכוחות הללו לכוח טוב. תחשוב לחפש קורבנות בהריסות, הכל אחר המטרה הסופית של משחק צעצועים, התגמול על המאמצים ההרואיים שלהם. אמנם אינך צריך להכשיר את כלבך לעבודה ספציפית, אך אתה יכול לשקול דרכים לתעל את האנרגיות שלהם ל”עבודה” שהם ימצאו מהנים, מוצא לכישרונותיהם הטבעיים ולרצונם. לדוגמה, אתה יכול ללמד את הכלב שלך לעבוד בארוחות שלהם בחצר על ידי חיפוש ביבולים מפוזרים. לחלופין, תוכלו להסתיר צעצועים ספציפיים, לעיסה או פאזל אוכל בתוך הבית או לדשא שיוכלו לחפש ולמצוא. מתן כעסים להתנהגויות טבעיות של הכלב ולצרכים האישיים הספציפיים מאפשר לכלב לבזבז את צרכיו ורצונותיו המולדים לשקעים שנראים לנו מקובלים במקום שהם יתנהגו בדרכים פחות רצויות, כמו ללעוס נעליים, לסייר בבית כדי לנבוח לעוברים ושבים, וכולי.
  7. שקול ללכת עם הכלב שלך על רתמה קדמית במקום קולר רגיל. לא רק שיש סיכוי גבוה יותר שיהיה נוח ולחץ פחות על צווארו של הכלב ודרכי הנשימה, אלא שהוא עשוי להגביר את השליטה הכיוונית במקום בו הכלב נע ולהרתיע באופן טבעי את משיכתו, לטובת הכלבים ואנשיהם.
  8. צור מבצר רוגע בביתך. זהו מרחב דמוי זן שמלא באלמנטים מרגיעים שיעזרו לכלבכם להירגע, כמו מצעים נוחים, צעצועים, לעיסה ופאזל אוכל, כמו גם יסודות מרגיעים, כמו ניחוחות לבנדר או קמומיל מדוללים יחד עם מוסיקה מרגיעה (כמו רגאיי, מוסיקה קלאסית ורוק רך). זה יכול להיות חדר ספציפי בבית, חלל מגודר או שטח פתוח של הבית – פשוט הציבו אותו באזור שהכלב שלכם כבר אוהב להסתובב בו. אזור המצודה ללא פחד יכול להפוך למרחב הבטוח של הכלב שלכם, לאן ללכת בזמן מצבי לחץ או פשוט כשרוצים מעט שקט, כמו למשל בזמן זיקוקים או סופות רעמים.
  9. טיפול, טיפוח ושירותי בריאות אינם צריכים להיות מלחיצים או מעוררים חרדה לכלבים או לאנשיהם. אתה יכול להשקיע ברווחה הפיזית והרגשית של הכלב שלך על ידי מציאת וטרינר טוב לחוויה שמורה יותר ומאושרת יותר עבור חיית המחמד שלך.

שתפו את הפוסט

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ולמדו מהטובים ביותר!

עוד כתבות בנושא