צרו עימנו קשר בדרכים הבאות:
טלפון: 0722575093
דוא"ל: 
dembindorit@gmail.com

רוצים שאנו נחזור אליכם? 
אנא מלאו פרטים בטופס:

 
      

 
 
 

תאורי מקרה

דף הבית >> הידרותרפיה ושיקום כלבים עם פגיעות בגפיים >> תאורי מקרה
 
  סילוון  
     
 
סילוון הינו  זכר בן 6 שנדרס בכביש 1 ועבר פגיעה באגן, אשר גרמה לפריקת ראש הפמור ממקומו. לאחר מספר ניסיונות כושלים להחזיר את ראש הפמור למקומו נאלץ הווטרינר המומחה לאורתופדיה ד"ר איתמר צור לבצע ניתוח של הורדת ראש פמור. כמו כן, עקב התאונה שבר הכלב את רגלו השנייה ועבר ניתוח נוסף של תיקון שבר ע"י פלטה ברגל זו.
 
סילוון הגיע אלינו למרכז השיקום המיוחד שלנו, אשר מתמחה גם בשיקום כלבים עם בעיות אגן ושיקום לאחר ניתוחים. מספר שבועות לאחר הניתוח רגלו של סילוון היתה מורמת למעלה והוא סרב לדרוך עליה. סילון גם סבל מבעיית טווח תנועה קשה, חריקות בברכיים ואיבוד מסת שריר משמעותית.
 
התחלנו לעבוד עם סילוון, בין שלוש עד חמש פעמים ביום, כשהתרכזנו בשיפור טווח תנועה פסיבי וכן עבדנו על דריכה נכונה על הרגל שעברה את ניתוח הורדת ראש פמור. לאחר שהחל לדרוך על הרגל התחלנו עם סילוון גם טיפולי הידרותרפיה – טיפול שיקומי במים – על מנת לחזק אותו פיזית ולהעלות את מסת השריר.
כיום סילוון דורך על הרגל ובקרוב ישתחרר לביתו.
 
     
     
 
  סם  
     
 
סם הינו כלב רועה גרמני בן שנתיים אשר נפצע בכף רגלו הקדמית במהלך אימוני שוצהונד. שוצהונד הינו ספורט אינטנסיבי מאוד מבחינה פיזית ובו נבחן הכלב בגישוש, הגנה ומשמעת. עקב הפציעה נאלצו לנתחו ואחת מאצבעות רגליו הוסרה בניתוח. בעלת הכלב חששה מאוד שעתידו בספורט השוצהונד יגיע לסיומו בעקבות הניתוח שעבר.
 
אנו במרכז הישראלי לכלבים מתמחים בשיקום כלבים עם בעיות אורתופדיות. במרכז השיקום קיים מכשיר ייחודי בישראל, מכשיר הידרותרפיה מהמתקדמים בעולם. לאחר טיפולים אינטנסיביים לחיזוק הרגל במכשיר זה ובעזרת פיזיותרפיה ותרגילי הליכה נכונה על רגלו הפצועה, חזר סם לעצמו וייצג את ישראל באליפות העולם בשוצהונד וזכה במקום הראשון ובתואר אלוף עולם. בשנה שלאחר מכן זכה סם במקום השני בתחרות יוקרתית זו. זוהי הפעם הראשונה שכלב ישראלי זוכה באליפות העולם בשוצהונד.
 
     
     
 
  טיה  
     
 
טיה בת ה-12 הגיעה אלינו לאחר ניתוח ברך, קרע ברצועה צולבת, אשר תוקן בשיטת אקסטרה קפסולר ע"י הווטרינרית ד"ר סמדר טל. הכלבה הגיעה אלינו כחודש לאחר ניתוח כשאינה מסוגלת לדרוך על הרגל המנותחת כלל. כיוון שטיה לא השתמשה ברגלה זו כבר שלושה חודשים היא סבלה מבעיה נוספת של איבוד מסת שריר (אטרופיה). במהלך כחודש שהתה טיה במרכז השיקום הייחודי שלנו אשר הוקם בסטנדרטים בינלאומיים. אנו מתמחים בשיקום כלבים עם בעיות אורתופדיות ונוירולוגיות ולכן טיה הגיעה למקום הנכון ביותר עבורה. טיה עברה טיפולים שונים כגון טווח תנועה פסיבי, אימוני שיווי משקל, אימוני הליכה נכונה וכמובן גם טיפולי הידרותרפיה (במכשיר ההליכון התת-מימי שלנו, הייחודי מסוגו בישראל). סך הכל עברה טיה בין שלושה לחמישה אימונים ביום.
 
כעבור חודש הכלבה חזרה הביתה לבעליה כשהיא דורכת באופן מלא על הרגל המנותחת. הכלבה התחזקה והעלתה מסת שריר באופן כללי ובפרט ברגל המנותחת.
הבעלים הנרגשים לא יכלו להאמין למצבה של כלבתם והודו לנו על הטיפול המסור והאוהב ועל כך שהענקנו לטיה איכות חיים והארכנו את תוחלת חייה.
 
     
     
 
  בונד  
     
 
בונד הינו גור בולדוג אמריקאי אשר סבל מבעיית מפרקים בכל ארבע רגליו (DJD). בגיל 7 חודשים עבר בונד ניתוח באגן (TTA) ע"י הווטרינר האורתופד המומחה ד"ר יונתן שני, מ"חוות דעת" בבית ברל, על מנת לנסות ולמנוע בעיית אגן עתידית חמורה יותר העלולה להגיע אף למצב שחייבים יהיו לבצע ניתוח אורתופדי של החלפת מפרק ירך. 
הומלץ ע"י הווטרינר לנסות ולחזק את השרירים בשיטות אלטרנטיביות בלי להעמיס על השלד זעזועים ואת משקל גופו ולכן הוא הופנה אלינו למרכז הישראלי לכלבים, המתמחה בשיקום בעיות אגן ומפרקים. 
 
בונד ובעליו מגיעים אלינו מספר פעמים בשבוע על מנת לעבור אימון כושר במכשיר ההידרותרפיה, כאשר ההליכון נמצא מתחת למים והכלב יכול לבנות מסת שריר ולשפר כושר לב ריאה מבלי לפגוע בשלד העדין. טיפולים אלו אצל בונד מתבצעים על מנת לנסות ולמנוע התערבות כירורגית אורתופדית בעתיד ואם יהיה מצב שבו יצטרך ניתוח אימוני כושר מוקדמים בשיטות הייחודיות שלנו יעזרו לשיקום מהיר וקל יותר.
 
     
     
 
  תיאור מקרה נינה  
     
 
נינה כלבה מעורבת כבת חצי שנה הגיעה למרכז השיקום לאחר ניתוח Osteotomy and realignment  לתיקון  Femoral malunion. הניתוח בוצע ע"י ד"ר יונתן שני, מומחה אורטופדיה, מ"חוות דעת" בבית ברל. באזור העקמת של עצם הפמוראל בוצע Open wedge הוכנס פין וחוברה פלטה עם 6 ברגים וכך הושג ישור של העצם הפגועה. נינה עברה לשיקום בכפר אחים. נינה הגיעה עם כאבים עזים באזור הניתוח עם רגל מכווצת חסרת טווח תנועה במקום וחוסר נשיאת משקל עליה.

עם תחילת השיקום הרגיש הצוות במקום שנינה אינה משתפרת כמצופה וכאביה עזים והיא איננה מסוגלת לשתף פעולה עם הצוות המטפל. נינה הוחזרה ל"חוות דעת" ושם אובחנה בעיה אורטופדית נוספת: פריקה של פיקת הברך. נינה נותחה ניתוח נוסף לתיקון הבעיה וחזרה להמשך שיקום. בעזרתם המסורה של הצוות המשקם במרכז השיקום בכפר אחים, עברה נינה שיקום מוצלח. בעזרת מסירותם של צוות המקום והפיזיותרפיה טיפולים של טווח תנועה פסיבי, הליכה במים (במכשיר ההידרותרפיה). חזר טווח התנועה לרגל. בעזרת שיקום של מספר חודשים החלה נינה לדרוך על הרגל ולחזור לפעילות כמעט נורמאלית

נינה חזרה מאושרת לביתה שעתידה עוד לפניה. זוהי דוגמא לעוד הצלחה מיני רבות של השילוב המנצח בין המנתח המוכשר יונתן שני מבית ברל וצוות השיקום מכפר אחים בניהולה של דורית דמבין.  
 
     
     
 
  תיאור מקרה בומבה  
     
 
בומבה כלבה מעורבת כבת שבע שנים הגיעה לשיקום לאחר ניתוח באזור הברך שעברה ע"י ד"ר יונתן שני מומחה לאורטופדיה מ"חוות דעת" , בבית ברל.
לבומבה הותקן מתקן אורטופדי שנקרא  External Fixator  ושתל עצם באזור הניתוח הקודם. בומבה הגיעה עם רגל באוויר כאבים חזקים וחוסר נשיאת משקל על הרגל. 
 
בומבה שוקמה בעזרת צוות המרכז המסור. היא הייתה במנוחה ויצאה להליכות קצרות ברצועה בשדות החרושים שסביב מרכז השיקום.  מיום ליום, עם השיפור במצבה, החלה הליכות ארוכות יותר ויותר. מספר פעמים ביום עברה הרגל תרגילי טווח תנועה פסיביים. התחבושת הוחלפה מידי יום והפינים נוקו ביסודיות על מנת למנוע זיהום בעצם. בעזרת אנטיביוטיקה ומשככי כאבים  ובעיקר בזכות הפיזיותרפיה שעברה הרגל בידיים המסורות של המטפלים של מרכז השיקום החלה בומבה לשאת משקל על הרגל וטווח התנועה חזר כמעט במלואו למפרק הברך. בומבה היא עוד דוגמא להצלחה בשיקום במרכז השיקום שבניהולה המסור של דורית דמבין. 
 
     
     
 
 
 
המרכז הישראלי לכלבים   |   טלפון: 0722-575-093 / 0722-575-094   |   פקס: 08-8601306   |   נייד: 052-2503526   |   ת.ד. 95, כפר אחים 79805
מעבירים את הזמן בנעימים גם בחגים  |  כיצד תבחרו את הפנסיון הטוב ביותר לכלבם?  |  בית מלון לכלבים  |  אילוף גורים  |  חוות גידול כלבים  |  בתי גידול לכלבים  |  מלון לכלבים  |  מאלפת כלבים  |  בית גידול לכלבים  |  בעיות התנהגות בגורים  |  שיקום רפואי לכלבים  |  מאלפי כלבים  |  מאלף כלבים מומלץ  |  פנסיונים לכלבים  |  אילוף כלב  |  פנסיון ביתי לכלבים  |  פנסיון לכלבים באזור המרכז  |  פנסיון לכלבים באזור הצפון  |  פנסיון לכלבים באזור הדרום  |  פנסיון יומי לכלבים  |  
קידום אורגני | קידום אתרים