הידרותרפיה לכלבים  
     
 
המרכז הישראלי לכלבים הוא המרכז הראשון והיחיד שהביא לארץ את מכשיר ההידרותרפיה המוביל בעולם ה- K-9 Underwater Treadmill.

במכשיר הידרותרפי זה מותקן הליכון תת-מימי, המופעל ברמות קושי שונות. 
 
כאשר הכלב נמצא בתוך המתקן מוכנסים למתקן מים לפי גודלו של הכלב והמכשיר מופעל בהתאם לבעיות מהן סובל הכלב, בהתאם לגילו, בהתאם לכושרו ובהתאם לגודלו. 
 
 
שיטת ההידרותרפיה לכלבים:
שיטת ההידרותרפיה עצמה היא שיטת טיפול עתיקת יומין המוכרת לאנושות עוד מימי היוונים. במהלך השנים השיטה פותחה ושוכללה וכיום ניתן לטפל באמצעותה בבעיות אורטופדיות רבות ומגוונות תוך ניצול היתרונות הרבים של המים, כגון: חוסר המשקל של הגוף, קלות וגמישות התנועה ופעילות שאינה פוגעת בשלד ובעצמות. 

 
מכשיר ההידרותרפיה מיועד ל:
שיקום כלבים.
 
טיפול בבעיות אורטופדיות שונות (כולל בעיות אגן).

טיפול בכלבים לאחר ניתוחים ותאונות.

טיפול בכלבים הסובלים מבעיות מפרקים.
הארכת תוחלת חיי הכלב הקשיש ושיפור איכות חייו.

שיפור איכות החיים של כלבים מוגבלים.
 

מכשיר ההידרותרפיה מסייע לכלבים בריאים לפרוק אנרגיה ולשמור על כושרם ובריאותם. מכשיר זה מסייע גם לגורים ולכלבים קשישים לעסוק בפעילות ספורטיבית שמתאימה לצרכים וליכולות שלהם. 
 
 
מכשיר ההידרותרפיה יכול לסייע בהכנת כלבים לתערוכות באמצעות בניית מסת שריר ופיתוח גוף. המכשיר מתאים גם להפעלת כלבים שצריכים להשיל ממשקל גופם.  ישנם בעלי כלבים אשר בוחרים בפעילות זו כדי לשמור על הכושר הגופני של כלבם  או רק כדי שכלביהם ייהנו מהחוויה. 
 
 
ההידרותרפיה ידועה כמועילה במגוון של מצבים ופציעות כלבים, כולל  פציעות של עמוד שידרה, פציעה של שרירים, פגיעות באגן, נקעים ושברים. ההידרותרפיה יכולה לסייע גם בסוגים מסוימים של מחלות כדוגמת דלקת פרקים ריאומטית.
 
 
עבודה נרחבת על פיזיולוגיה של גוף האדם הראתה שההידרותרפיה מעודדת תנועה של מגוון שרירים בתנאי משקל נמוכים יותר, אי לכך יש שיפור במסת השריר ותיקון גידים למיניהם ללא הפעלת לחץ מאסיבי ומיותר על רקמות פגועות.


 
ניתן לאמן את הכלב בכל תנאי מזג אוויר. משך הזמן שדורש האימון ההידרותרפי הוא קצר בזכות ניצול מירבי של המכשיר כמו גם ההתאמה ליכולותיו של הכלב.